Aktualne seminaria i kursy

 • Webinar odbędzie się w j. angielskim, z polskim tłumaczeniem nagrań. Wersja polska zostanie udostępniona wszystkim uczestnikom w terminie około 2 tygodni po webinarach.
 • Udział w webinarze "na żywo" z możliwością zadawania pytań organiczony do pierwszych 50 osób.
 • Wszyscy uczestnicy webinaru otrzymają dyplomy uczestnictwa.
 • Zastrzegamy możliwość odwołania webinaru lub przesunięcia jego terminu.

Zasobowość w komunikacji psów

Seria trzech webinarów, w czasie których będziemy zgłębiać temat zachowań psów związanych z pilnowaniem zasobów oraz ważną funkcję, którą pełnią one w komunikacji wewnątrz- i międzygatunkowej.

Zasobowość jest czasem postrzegana w sposób uproszczony, jako negatywna reakcja psa, który pilnuje ważnego dla siebie zasobu. Jednak jej podstawową funkcją w komunikacji, jest unikanie konfliktów, zarówno z psami jak i ludźmi.

W trakcie serii trzech webinarów, w oparciu o zdjęcia i filmy, Angela Stockdale omówi główne grupy zachowań umożliwiające budowanie dynamiki relacji w oparciu o zasobowość, takie jak: zachowania związane z samoobroną, asertywnością i polowaniem. Prelegentka wyjaśni, jak te elementy wpływają na siebie wzajemnie oraz jak mogą doprowadzić do problemów społecznych wynikających z zasobowości.

Pierwsze dwa webinary będą dotyczyć rozpoznawania i rozumienia różnych motywacji i zamiarów, pojawiających się w zachowaniach zasobowych, oraz tego, w jaki sposób psy używają ich do komunikowania się z innymi psami i ludźmi. Trzeci webinar poświęcony będzie dyskusji nad obserwacjami i wnioskami uczestników oraz filmami uczestników, wybranymi wcześniej przez Angelę.

Ta seria webinarów jest skierowana do wszystkich, którzy są zainteresowani zgłębianiem fascynującego świata psiej komunikacji.

ANGELA STOCKDALE

Angela i collieAngela Stockdale mieszka w Wielkiej Brytanii. Z wykształcenia jest pielęgniarką weterynaryjną, ale jej życiową pasją jest praca z psami agresywnymi, którą kontynuuje nieprzerwanie przez prawie 40 lat. Najpierw pracowała w schronisku dla psów, a następnie założyła własną placówkę adopcyjną, do której przyjmowała wyłącznie psy z problemem agresji. Zauważyła wtedy, że jej własne psy używają mowy ciała oraz ruchu, by pomóc agresywnym psom zrelaksować się i poczuć się bardziej komfortowo, nie tylko w obecności innych psów, ale również ludzi.

Te psy, które wykazywały się niezwykłymi umiejętnościami komunikacyjnymi i pragnieniem pomagania innym, Angela nazwała Teaching Dogs, czyli Psami Uczącymi. Stały się one również jej nauczycielami: obserwując, w jaki sposób Psy Uczące używają komunikacji do wspierania psa wymagającego pomocy, Angela utwierdziła się w swoim przekonaniu, że obojętne, ile pomocy pies z trudnościami społecznymi otrzymuje od ludzi, tylko inne psy mogą nauczyć go rozmawiać w psim języku.

Angela zapoczątkowała zajęcia zwane klasami komunikacji, w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Wspierała również powstawanie klas komunikacji w wielu innych europejskich krajach, takich jak Polska, Holandia i Belgia, jak również w Australii i Japonii. Angela prowadzi także warsztaty i seminaria z zakresu komunikacji, agresji, zachowań łowieckich, emocji, relacji z psem oraz pracy z psami schroniskowymi.

ORGANIZACJA WEBINARÓW

 • Daty wydarzeń ZOOM w j. angielskim: środy 28 lutego, 6 marca i 13 marca w godz. 19:00-21:00, z krótką przerwą w połowie.
 • Cena za 3 webinary: 500 zł.
 • Pierwsze 50 osób, które opłacą webinary, otrzyma możliwość udziału w wydarzeniach na żywo, w tym zadawania pytań oraz przesłania swoich filmów do Angeli.
 • Wydarzenia „na żywo” odbędą się w j. angielskim. Tłumaczenie polskie zostanie udostępnione około 2 tygodnie po każdym webinarze.
 • Termin wpłaty za udział „na żywo” – do 26 lutego lub do wyczerpania się miejsc, za dostęp na nagrań – do 8 marca.
 • Dostęp do nagrań z wydarzenia: przez zamkniętą grupę na Facebooku, przez około miesiąc od publikacji ostatniego przetłumaczonego webinaru. Link do dedykowanej grupy: https://www.facebook.com/groups/zasobowosc.w.komunikacji.psow
 • Umowa z prelegentką wyklucza możliwość wykupienia dostępu do nagrań po 8 marca, jak również przedłużenie dostępu poza ustaloną datę.
 • Dyplomy uczestnictwa dla wszystkich: w wersji elektronicznej, do wyboru w j. polskim lub angielskim, wysyłane do 2 tygodni po publikacji ostatniego nagrania.
 • Faktury są wysyłane mailem do 3 tygodni od wpłaty. Kontakt w sprawie faktur: faktury [at] psiawachta.pl
 • Wystawiamy e-vouchery w przypadku wykupienia wydarzenia w formie prezentu.
 • Pytania w sprawie wydarzenia do Magdy: przez MSG https://m.me/magdaurbangray/ lub SMSem na nr +48 697 779 935.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

  Dane uczestnika
  Dyplom

  Zniżka

  -20% dla instruktorów Psiej Wachty

   


  Zgoda rodo*

  Wyrażam zgodę na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych, takich, jak: imię, nazwisko, adres mailowy, telefon; przez Centrum Edukacji Kynologicznej Psia Wachta, w celach rekrutacji na szkolenie, a następnie jego realizacji.


  Zgoda mailing

  Chcę otrzymywać mailem informacje o seminariach i kursach Psiej Wachty.


  Dane do faktury (opcjonalnie)