RYTM PSIEGO SERCA
Webinar charytatywny, z którego cały dochód zostanie przeznaczony a wsparcie przytuliska „Psierociniec”. Udział w webinarze tylko po dokonaniu wpłaty na zrzutkę https://zrzutka.pl/z/rytm-psiego-serca
Czego możemy dowiedzieć się z pulsu psa? Prezentacja wyników badań, które pozwalają lepiej zrozumieć, jak psy się czują i jak możemy je wspierać.
Jak to się zaczęło? Od słynnej norweskiej trenerki Turid Rugaas, która w ramach swoich kursów instruktorskich uczyła trenerów, jak sprawdzać puls psa i zachęcała, by w ten sposób kontrolować poziom stresu psa w różnych okolicznościach. Niektórzy uczniowie Turid pociągnęli temat dalej i postanowili przeprowadzić serię badań sprawdzających, jak zmienia się puls psa pod wpływem różnych sytuacji.
Do tych osób należy małżeństwo Cristina i Aurélien Budzinski z Francji. Uzyskane przez nich wyniki okazały się na nie tylko zaskakujące, ale również przydatne z praktycznego punktu widzenia. Dzięki nim zyskaliśmy głębsze spojrzenie w emocje, jakie pies może odczuwać. Emocje są wielką częścią tego, jak psy radzą sobie w życiu i celem ich badań jest szczegółowe obserwowanie zachowań psów, a następnie proponowanie ludziom innego sposobu spojrzenia na to jak pies się czuje.
Starajmy się ze wszystkich sił zrozumieć nasze psy, uczyć się od nich, szanować ich prawdziwą naturę i indywidualność. – Cristina i Aurélien Budzinski
PROGRAM
- Jak działa puls i na ile jest istotny w naszych obserwacjach?
- Czy puls każdego psa zmienia się w ten sam sposób pod wpływem podobnych okoliczności?
- O czym mówią nam różnice w pulsie u psów?
- Jak różne zachowania wpływają na puls psa?
- Czy psu robi różnicę, na jakiej smyczy jest wyprowadzany?
- Czego puls psa uczy nas o spacerach z psami?
- Co należy brać pod uwagę mając do czynienia z psem zestresowanym?
INFORMACJE ORGANIZACYJNE
- Uczestnictwo w webinarze możliwe jest po wsparciu zbiórki przytuliska „Psierociniec” w serwisie Zrzutka.pl. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/z/rytm-psiego-serca
- Minimalna kwota darowizny wynosi 50 zł w przypadku osób, które w latach 2020-2022 przynajmniej 1 raz wzięły udział w dowolnym wydarzeniu zorganizowanym przez Psią Wachtę.
- W przypadku pozostałych osób minimalna kwota darowizny umożliwiająca udział w webinarze to 150 zł.
- Wydarzenie na żywo w j. angielskim odbędzie się 1 grudnia w godz. 17:00-20:00 na platformie zoom.
- Webinar będzie składać się z prezentacji oraz sesji pytań i odpowiedzi, oraz krótkiej przerwy w połowie.
- Dostęp do nagrań: przez zamkniętą grupę na Facebooku.
- Angielska i polska wersja językowa webinaru zostaną opublikowane najpóźniej 17 grudnia i będą dostępne do 29 stycznia.
- Umowa z prelegentami wyklucza możliwość wykupienia dostępu do nagrań po 15 stycznia, jak również przedłużenie dostępu do nich poza datę 29 stycznia.
- Dyplomy uczestnictwa dla wszystkich: w wersji elektronicznej, do wyboru w j. polskim lub angielskim, wysyłane do 2 tygodni po publikacji nagrań lub dołączeniu uczestnika do grupy.
- Za udział w tym wydarzeniu wyjątkowo nie wystawiamy faktur! Wszystkie wpłaty trafiają na konto Fundacji Psierociniec i jako darowizna mogą być odliczone od podatku.
- Wystawiamy vouchery w pdfie w przypadku wykupienia wydarzenia w formie prezentu.
- Pytania w sprawie wydarzenia: SMSem na nr 697 779 935 (Magda).
Cristina i Aurélien Budzinski
Cristina i Aurélien Budzinski są behawiorystami z Francji, którzy ukończyli kurs instruktorski z Turid Rugaas. Ich wspólną pasją jest rozumienie psów, a w szczególności ich dobrostanu, dlatego zdecydowali się zgłębić to zagadnienie w sposób naukowy. Od wielu lat prowadzą badania polegające na obserwacji zachowań psów, wykonując jednoczesne pomiary pulsu zwierząt. Łącząc swoje doświadczenie szkoleniowe z olbrzymią ilością danych, Cristina i Aurélien byli w stanie rzucić nowe światło na niektóre zachowania naszych pupilów. Do tej pory zaprezentowali oni wyniki swoich badań w takich krajach, jak Norwegia, Włochy, Austria, Belglia, Francja, Stany Zjednoczone oraz Tajwan. Cristina i Aurélien mają nadzieję, że ich odkrycia przczynią się do lepszego poznania psów i zrozumienia, jak możemy pomagać naszym pupilom lepiej sobie radzić w życiu.