Aktualne seminaria i kursy

  • Webinar odbędzie się w j. angielskim, z polskim tłumaczeniem nagrań. Wersja polska zostanie udostępniona wszystkim uczestnikom w terminie około 2 tygodni po wydarzeniu na żywo.
  • Udział w webinarze "na żywo" z możliwością zadawania pytań organiczony do pierwszych 50 osób.
  • Wszyscy uczestnicy webinaru otrzymają dyplomy uczestnictwa.

Pies-pomocnik w pracy behawiorysty

Jak włączyć własnego psa w pracę z przypadkami behawioralnymi.

Wydarzenie ze znaną w Polsce z doskonałego webinaru o traumie u psów – szwedzką trenerką Caroline Alupo, jest skierowane do tych osób, które zajmują się profesjonalnie problemami behawioralnymi u psów i mają możliwość zaangażowania swojego psa w proces terapeutyczny.

Caroline Alupo od początku swojej kariery interesowała się sposobami pomocy psom lękliwym i agresywnym. Temat zespołu stresu pourazowego u psów zafascynował ją do tego stopnia, że poświęciła mu swoją pracę magisterską, do której przeprowadziła pilotażowe badania, które dotyczyły doświadczeń opiekunów psów z podejrzeniem traumy i PTSD.

Uczestnicy webinaru dowiedzą się, jakie warunki powinni spełniać zarówno pies-pomocnik, jak i jego przewodnik, by stworzyć zgrany zespół wspierający inne psy w rehabilitacji psychicznej i odbudowywaniu zaufania do otoczenia i opiekuna.

Kluczowe jest, by pies wspierający behawiorystę odczuwał przyjemność z wykonywanych zadań i nie był nadmiernie obciążony często trudnymi warunkami pracy.

Jak mówi Caroline: „Nie da się przepracować u psa problemów z innymi psami, bez włączenia odpowiednio przygotowanego psa-pomocnika w proces terapii„.

PROGRAM

  • Zadania psa-pomocnika behawiorysty.
  • Szkolenie podstawowe.
  • Przygotowanie do interakcji i ich przebieg.
  • Gdy ważna jest precyzja.
  • Socjalizacja.
  • Ocena ryzyka i zapewnienie bezpieczeństwa.
  • Zachowanie równowagi między pracą a resztą życia psa.
  • Traktowanie psa-pomocnika z szacunkiem.

CarolineCAROLINE ALUPO

Caroline Alupo mieszka w Szwecji. Jest behawiorystką psów oraz posiada tytuł magistra etologii. Swoją pracę magisterską poświęciła tematowi zespołu stresu pourazowego u psów. Caroline ma 18 lat doświadczenia zawodowego w pracy z psami z urazami psychicznymi i w tym czasie wypracowała unikatowe podejście terapeutyczne, które przynosi trwałe efekty.

Caroline pracuje również jako biegły z zakresu dobrostanu psów w sprawach sądowych.

ORGANIZACJA WEBINARU

  • Data wydarzenia ZOOM w j. angielskim: środa 10 lipca, godz. 19:00-20:30 + sesja Q&A.
  • Cena: 200 zł.
  • Pierwszych 50 osób, które opłacą webinar otrzyma możliwość udziału w wydarzeniu ZOOM „na żywo” w j. angielskim i zadawania pytań prelegentce.
  • Tłumaczenie polskie zostanie udostępnione od 27 lipca.
  • Termin wpłaty za udział na żywo – do 8 lipca lub do wyczerpania się miejsc, za dostęp na nagrań – do 26 lipca.
  • Dostęp do nagrań z wydarzenia: przez zamkniętą grupę na Facebooku, do 31 sierpnia. Link do dedykowanej grupy: www.facebook.com/groups/pies.pomocnik/
  • Umowa z prelegentką wyklucza możliwość wykupienia dostępu do nagrań po 27 lipca, jak również przedłużenie dostępu poza ustaloną datę 31 sierpnia.
  • Dyplomy uczestnictwa dla wszystkich: w wersji elektronicznej, do wyboru w j. polskim lub angielskim, wysyłane do 2 tygodni po publikacji ostatniego nagrania.
  • Faktury są wysyłane mailem do 3 tygodni od wpłaty. Kontakt w sprawie faktur: faktury [at] psiawachta.pl
  • Wystawiamy e-vouchery w przypadku wykupienia wydarzenia w formie prezentu.
  • Pytania w sprawie wydarzenia do Magdy: przez MSG https://m.me/magdaurbangray/ lub SMSem na nr +48 697 779 935.