Aktualne seminaria i kursy

 • Data: Dostęp do nagrań: od 26 listopada do 29 stycznia.
 • Prowadzący: Leslie McDevitt
 • Miejsce: wydarzenie on-line
 • Rodzaj szkolenia: webinar
 • Niższa cena: 200 zł (do 15 stycznia)
 • Wyższa cena: 200 zł (do 15 stycznia)
 • Liczba uczestników: bez ograniczeń
 • Wydarzenie na Facebooku: Webinar Gry Spacerowe, Leslie McDevitt
 • Nagrania z wydarzenia w j. angielskim oraz polskim.
 • Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają dyplomy uczestnictwa.
 • Zniżka dla Instruktorów Psiej Wachty.
 • Dostęp do nagrań do 28 stycznia.

GRY SPACEROWE

Webinar dotyczący wybranych gier z programu Control Unleashed®, służących przeciwwarunkowaniu bodźców wyzwalających u psów.

Gry Spacerowe to webinar prezentujący wybrane ćwiczenia z wszechstronnego program szkoleniowego Leslie McDevitt o nazwie Control Unleashed®. W oryginale, Gry Spacerowe to „Pattern Games”, czyli gry budujące u psów i opiekunów nowe wzorce zachowań w odpowiedzi na bodziec, stanowiący dla psa wyzwanie. Nowe zachowania stają się schematami ratunkowymi, uczącymi psa zachowania spokoju w sytuacji, która wcześniej wywoływała u niego reakcję walki lub ucieczki. Długofalowo, Gry Spacerowe prowadzą do przeciwwarunkowania bodźca i trwałej zmiany emocji psa na daną sytuację.

W przeciwieństwie do szkolenia opierającego się wyłącznie na reagowaniu psa na komendy, program Control Unleashed® odważnie przenosi nas dalej, w świat szkolenia opartego na obustronnej komunikacji. Gry Spacerowe stają się polem do interakcji, w których zarówno opiekun jak i pies mogą sobie wzajemnie przekazywać informacje o tym, co chcą zrobić. W ten sposób pies przejmuje kontrolę i kieruje procesem przeciwwarunkowania. Umożliwienie psu aktywnego udziału oraz dokonywania wyborów zapobiega ryzyku uwrażliwienia na bodziec i w efekcie pogorszenia zachowania psa. Buduje też obustronne zaufanie i komunikację między psem i opiekunem, dzięki czemu nasze postępowanie terapeutyczne staje się jeszcze bardziej humanitarne. Gry Spacerowe są ćwiczeniami tak wszechstronnymi i skutecznymi, że wykorzystywane są w pracy z różnymi gatunkami: psami, kotami, końmi, a nawet zwierzętami trzymanymi w niewoli.

~Jeśli masz psa, który stresuje się otoczeniem – psami, ludźmi, hałasami czy niespodziewanymi sytuacjami to Gry Spacerowe są dla ciebie!

Gry Spacerowe uczą opiekunów zadawania psom pytań tak/nie, zamiast wydawać im komendy. Na przykład, możesz spytać psa, czy otoczenie, w którym się znajduje, pomoże mu w procesie nauki, czy też upośledzi jego możliwość do wypracowania najbardziej optymalnego zachowania w danych okolicznościach. Jeśli odpowiedź będzie negatywna, to nie znaczy, że pies popełnił błąd, tylko, że w ten sposób daje ci informację zwrotną o tym, jaki jest stan jego umysłu. Odpowiedzi uzyskiwane od psa pomogą ci zmodyfikować plan szkoleniowy lub zmienić otoczenie tak, by następnym razem otrzymać odpowiedź pozytywną. Tworzy to płynny i nieustający kanał komunikacji między psem a człowiekiem.

PROGRAM

Dla polskiej publiczności Leslie wybrała dwa tematy, które przybliżają najnowsze modyfikacje Gier Spacerowych.

Prezentacja 1: Podejścia, ok. 60 minut

Pierwszy wykład to głębokie zanurzenie w świat programu Control Unleashed® i przedstawienie najpopularniejszych gier związanych z przeciwwarunkowaniem zbliżania się do psa, bądź też podchodzenia psa do bodźca. Leslie omówi i pokaże na filmach m.in. takie gry, jak Super Miski, 1,2,3, Sam wybierz oraz Zgoda na podejscie (requested approach). Dzięki tym ćwiczeniom pies będzie czuć się pewnie w sytuacji, gdy podchodzą do niego ludzie lub inne psy, a także sam będzie mógł przełamywać swój strach, podchodząc do różnych obiektów. Niezwykła skuteczność tych ćwiczeń wynika z połączenia przewidywalności otoczenia i dawania psu kontroli nad sytuacją. Ich popularność wynika również z tego, że są łatwe do nauczenia, zarówno dla opiekunów psów jak i psów, oraz możliwe do zastosowania w większości codziennych sytuacji.

Prezentacja 2: LATTE, ok. 40 minut

Drugi wykład dotyczy jednej z najpopularniejszych gier Control Unleashed®, „Popatrz na to” (Look at That) oraz jej najnowszej modyfikacji. LATTE to akronim pochodzący od słów „Look At That, Then Enrichment”, które oznaczają „popatrz na to, a potem eksploracja”. Ta technika powstała z połączenia „Popatrz Na To” z nową strategią podania wzmocnienia, dzięki której w trakcie treningu przeciwwarunkowania dajemu psu czas na odstresowanie się w otoczeniu wzbogaconego środowiska. Podobnie jak inne Gry Spacerowe, również LATTE daje psom możliwość kierowania procesem uczenia się, dzięki zachowaniu zgodowemu, które pozwala psu powiedzieć, czy chce rozpocząć i kontynuować trening. Podczas tej prezentacji Leslie wyjaśni zasady gry „Popatrz Na To”, a następnie poda przykłady zastosowania procedury LATTE w różnych sytuacjach, także u psów, które nie mają za sobą żadnego przygotowania szkoleniowego.

Każdy wykład jest przetłumaczony na j. polski. Dodatkowo uczestnicy mogą w komentarzach zadawać pytania do Leslie, na które ona później udzieli odpowiedzi.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

 • Cena regularna (do 15.01): 200 zł
 • W przypadku tego wydarzenia, nie będzie prezentacji na żywo. Uczestnicy będą mogli zadawać pytania do wykładów do 31 grudnia. Leslie udzieli odpowiedzi w formie nagrania, które zostanie również przetłumaczone i udostępnione uczestnikom najpóźniej 15 stycznia.
 • Dostęp do nagrań: przez zamkniętą grupę na Facebooku.
 • Pierwszy wykład trwa ok 60 minut, drugi ok 40 minut.
 • Angielska i polska wersja językowa prezentacji zostanie opublikowana 26 listopada i będzie dostępna do 29 stycznia.
 • Umowa z prelegentką wyklucza możliwość wykupienia dostępu do nagrań po 15 stycznia, jak również przedłużenie dostępu do nich poza datę 29 stycznia.
 • Dyplomy uczestnictwa dla wszystkich: w wersji elektronicznej, do wyboru w j. polskim lub angielskim, wysyłane do 2 tygodni po publikacji nagrań lub dołączeniu uczestnika do grupy.
 • Faktury są wysyłane mailem do 3 tygodni od wpłaty. Kontakt w sprawie faktur: Marta gromartaa [at] wp.pl
 • Wystawiamy vouchery w pdfie w przypadku wykupienia wydarzenia w formie prezentu.
 • Pytania w sprawie wydarzenia: SMSem na nr 697 779 935 (Magda).

LESLIE MCDEVITT

Leslie McDevitt jest amerykańską trenerką, zawodniczką agility, behawioryską, autorką książek i popularną prelegentką. Specjalizuje się w tworzeniu procedur przeciwwarunkowania służących psychicznemu wzmocnieniu psów pracujących, sportowych i rodzinnych, by czuły się bezpieczniej i bardziej komfortowo, i mogły funkcjonować z większą pewnością siebie w trudnych warunkach.

Jej książki zostały przetłumaczone na wiele języków, a program Control Unleashed® był prezentowany przez Leslie na całym świecie. Leslie często przemawia na konkferencjach, jak też sama organizuje wydarzenia, gdzie uczy o swoich metodach. Prowadzi również program certyfikacji trenerów Certified Control Unleashed® Instructors.

Leslie mieszka niedaleko Filadelfii w Stanach Zjednoczonych, z dwójką dzieci, psami, kotami, królikiem i mężem.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

  Imię i nazwisko uczestnika*
  Adres email*
  Telefon*
  Nazwa użytkownika na FB*
  Dyplom*

  Zniżka -20% dla instruktorów Psiej Wachty
  Kupuję ten webinar jako prezent
  Chcę otrzymywać mailem informacje o seminariach i kursach Psiej Wachty

  Dane do faktury (opcjonalnie):
  Nazwa firmy
  Adres
  Kod i miasto
  NIP

  Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu kursów i seminariów.