Aktualne seminaria i kursy

 • Cena szkolenia obejmuje przerwy kawowe
 • Od ceny szkolenia przysługują zniżki 10 i 15% (sprawdź, czy Tobie też!)
 • Uczestnicy szkolenia otrzymają dyplomy uczestnictwa
 • Rozpoczęcie szkolenia: godz. 10:00, zakończenie: godz. 18:00
 • Zastrzegamy możliwość odwołania szkolenia lub przesunięcia jego terminu w przypadku, gdy liczba uczestników będzie niższa niż wymagana.

ZIOŁA I OLEJKI W TERAPII PSÓW

Zapraszamy na seminarium dotyczące zastosowania substancji naturalnych w terapii psów. Dowiedz się, jak wzbogacić życie psów i przynieść ulgę tym, które cierpią z powodu bólu lub dyskomfortu, braków w socjalizacji, nerwowego czy lękowego temperamentu.

Zoofarmakognozja stosowana została opracowana przez Caroline Ingraham z Wielkiej Brytanii. Celem tej metody jest dostarczenie zwierzęciu naturalnych substancji, niezbędnych do przywrócenia zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego. W zoofarmakognozji stosowanej bardzo ważne jest, aby prawidłowo odczytywać reakcje zwierzęcia na oferowane specyfiki, gdyż to zwierzę kieruje procesem leczenia. Jeśli zaufamy zwierzęciu i prawidłowo zinterpretujemy jego reakcje dowiemy się, jaki specyfik, w jakiej ilości oraz jak i gdzie zaaplikowany jest mu potrzebny. Lekami są przede wszystkim ekstrakty roślinne (olejki eteryczne, maceraty, oleje), zioła, minerały i inne substancje występujące w przyrodzie.

Seminarium dotyczyć będzie głównie pracy z psami, jednak kierowane jest do wszystkich miłośników zwierząt. Uczestnicy seminarium nauczą się bezpiecznie wykorzystywać olejki i zioła w leczeniu fizycznym i emocjonalnym zwierząt, inaczej podchodzić do psiej diety oraz lepiej rozumieć niektóre zachowania naszych pupilów.

Spróbujcie doświadczyć magii samoleczenia, które wpisane jest w instynkt każdego zwierzęcia.

Program:

 • Zoofarmakognozja stosowana (Applied Zoopharmacognosy) – co to jest i skąd się to wzięło?
 • Lekarstwo, trucizna, czy pokarm?
 • Zasady zachowania bezpieczeństwa w pracy metodą farmakognozji.
 • Rodzaje substancji leczniczych stosowanych w farmakognozji.
 • Zalety i wady metody.
 • Przeprowadzanie sesji leczniczych, schemat oferowania substancji, reakcje zwierząt.
 • Grupowanie leków.
 • Grupy targetowe, przypadki: psy schroniskowe/zaniedbane, psy sportowe/pracujące, psy rodzinne.
 • Pytania, dyskusja.

~ Weekend spędziłam na niesamowitym seminarium poświęconym zoofarmakognozji stosowanej. Moja szczęka przez ogromną część wykładów leżała na ziemi i nie mogłam jej domknąć. Basia z Animal Herbal Therapy opowiadała o takich cudach, że aż ciężko było uwierzyć. Do czasu! Na sali były z nami również psy i mogliśmy na nich obserwować reakcje na olejki i suplementy – jak chciały się nimi inhalować, zjeść lub pomagały znaleźć miejsce, gdzie chciały mieć podane na skórę. Ten wyraz pyska, ich zmiana w zachowaniu i ogólne rozluźnienie wskazywały na to, że było im to bardzo potrzebne.

Barbara Oczujda

Zakochana od małego w świecie natury i zwierzętach. Miała to szczęście, że jako dziecko zwierzęta były obecne na codzień w jej życiu, a wiedzy o roślinach uczyła jej babcia, która leczyła naturalnie całą rodzinę.

Zainteresowała się niesieniem pomocy zwierzętom, gdy jej rodzina powiększyła się o psa. Wymagał on wiele pracy, ale był też (i wciąż jest) nieocenioną pomocą naukową oraz nauczycielem, szczególnie cierpliwości. W ten sposób w 2015 roku Barbara trafiła do Anglii, na warsztaty Caroline Ingraham (na zdjęciu z prelegentką), a potem rozpoczęła u niej kurs certyfikujący. Do dziś regularnie uczestniczy w spotkaniach doszkalających z Caroline.

Barbara pracuje przede wszystkim z psami i końmi. Pomaga zwierzętom przebywającym w schroniskach, lub które doświadczyły traumy, za pomocą kombinacji leczenia naturalnego, odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. To wszystko nie udałoby się gdyby nie olbrzymie wsparcie jej męża, a także wspaniałych ludzi spotkanych po drodze.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Dane uczestnika:
Imię i nazwisko*
Miasto*
Adres email*
Telefon*


Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu kursów i seminariów.

Dane do faktury (opcjonalnie):
Nazwa firmy
Adres
Kod i miasto
NIP