Aktualne seminaria i kursy

 • Cena szkolenia obejmuje przerwy kawowe
 • Od ceny szkolenia nie przysługują zniżki.
 • Uczestnicy szkolenia otrzymają dyplomy uczestnictwa
 • Rozpoczęcie szkolenia: godz. 10:00, zakończenie: godz. 18:00
 • Zastrzegamy możliwość odwołania szkolenia lub przesunięcia jego terminu w przypadku, gdy liczba uczestników będzie niższa niż wymagana.

ZIOŁA I OLEJKI W TERAPII PSÓW

24.09.2019 Uwaga! Oficjalne zapisy na seminarium w Poznaniu 5 października są już zamknięte. Jednak mamy jeszcze 6 wolnych miejsc. Gdyby ktoś chciał dołączyć w ostatniej chwili to prosimy kontaktować się z Pauliną, najlepiej smsem, nr tel. 509 589 984‬.

Zapraszamy na seminarium dotyczące zastosowania substancji naturalnych w terapii psów. Dowiedz się, jak wzbogacić życie psów i przynieść ulgę tym, które cierpią z powodu bólu lub dyskomfortu, braków w socjalizacji, nerwowego czy lękowego temperamentu.

Zoofarmakognozja stosowana została opracowana przez Caroline Ingraham z Wielkiej Brytanii. Celem tej metody jest dostarczenie zwierzęciu naturalnych substancji, niezbędnych do przywrócenia zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego. W zoofarmakognozji stosowanej bardzo ważne jest, aby prawidłowo odczytywać reakcje zwierzęcia na oferowane specyfiki, gdyż to zwierzę kieruje procesem leczenia. Jeśli zaufamy zwierzęciu i prawidłowo zinterpretujemy jego reakcje dowiemy się, jaki specyfik, w jakiej ilości oraz jak i gdzie zaaplikowany jest mu potrzebny. Lekami są przede wszystkim ekstrakty roślinne (olejki eteryczne, maceraty, oleje), zioła, minerały i inne substancje występujące w przyrodzie.

Seminarium dotyczyć będzie głównie pracy z psami, jednak kierowane jest do wszystkich miłośników zwierząt. Uczestnicy seminarium nauczą się bezpiecznie wykorzystywać olejki i zioła w leczeniu fizycznym i emocjonalnym zwierząt, inaczej podchodzić do psiej diety oraz lepiej rozumieć niektóre zachowania naszych pupilów.

Spróbujcie doświadczyć magii samoleczenia, które wpisane jest w instynkt każdego zwierzęcia.

Program

 • Zoofarmakognozja stosowana (Applied Zoopharmacognosy) – co to jest i skąd się to wzięło?
 • Lekarstwo, trucizna, czy pokarm?
 • Zasady zachowania bezpieczeństwa w pracy metodą farmakognozji.
 • Rodzaje substancji leczniczych stosowanych w farmakognozji.
 • Zalety i wady metody.
 • Przeprowadzanie sesji leczniczych, schemat oferowania substancji, reakcje zwierząt.
 • Grupowanie leków.
 • Grupy targetowe, przypadki: psy schroniskowe/zaniedbane, psy sportowe/pracujące, psy rodzinne.
 • Przykładowa sesja z psem.
 • Pytania, dyskusja.

Daty

 • 8 czerwca (brak miejsc)
 • 5 października (6)
Ostatnia aktualizacja 22.09.2019

Miejsce

Seminarium odbędzie się w salce konferencyjnej hotelu Ibis Poznań Stare Miasto, ul. Kazimierza Wielkiego 23. Hotel jest położony w centrum miasta, przyjmuje z psami, a goście konferencyjni mogą skorzystać z bezpłatnego parkingu w godzinach seminarium.

Ochy i achy

~ Coś nowego, bardzo ciekawego. Kolejny sposób na wspomaganie terapii psów. Myślę, że każdy po tym seminarium może zacząć pracę z olejkami i ziołami z własnym psem.

~ Dzięki seminarium z zoofarmakognozji otworzyłam się na nowe możliwości terapii swoich pacjentów i przyswoiłam ogrom wiedzy związanej z medycyną naturalną. Polecam to seminarium osobom, które chcą pomóc swoim podopiecznym i interesują się naturą i roślinami.

~ Moja szczęka przez ogromną część wykładów leżała na ziemi i nie mogłam jej domknąć. Basia z Animal Herbal Therapy opowiadała o takich cudach, że aż ciężko było uwierzyć.

~ Wspaniała możliwość żeby otworzyć się na niekonwencjonalne metody wspomagania psów w różnych schorzeniach. Niesamowite jak zwierzęta dokładnie wiedzą czego potrzebują.

~ To było niesamowite wydarzenie, które zasiało ziarno ciekawości i jestem pewna, że na tym jednym szkoleniu się nie skończy.

Barbara Oczujda

Zakochana od małego w świecie natury i zwierzętach. Miała to szczęście, że jako dziecko zwierzęta były obecne na codzień w jej życiu, a wiedzy o roślinach uczyła jej babcia, która leczyła naturalnie całą rodzinę.

Zainteresowała się niesieniem pomocy zwierzętom, gdy jej rodzina powiększyła się o psa. Wymagał on wiele pracy, ale był też (i wciąż jest) nieocenioną pomocą naukową oraz nauczycielem, szczególnie cierpliwości. W ten sposób w 2015 roku Barbara trafiła do Anglii, na warsztaty Caroline Ingraham (na zdjęciu z prelegentką), a potem rozpoczęła u niej kurs certyfikujący. Do dziś regularnie uczestniczy w spotkaniach doszkalających z Caroline.

Barbara pracuje przede wszystkim z psami i końmi. Pomaga zwierzętom przebywającym w schroniskach, lub które doświadczyły traumy, za pomocą kombinacji leczenia naturalnego, odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. To wszystko nie udałoby się gdyby nie olbrzymie wsparcie jej męża, a także wspaniałych ludzi spotkanych po drodze.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wstępne zapisy na rok 2020

Dane uczestnika:
Imię i nazwisko*
Miasto*
Adres email*
Telefon*


Dane do faktury (opcjonalnie):
Nazwa firmy
Adres
Kod i miasto
NIP

Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu kursów i seminariów.