Aktualne seminaria i kursy

 • Data: 2-3 maja 2020
 • Prowadzący: Angela Stockdale (UK)
 • Miejsce: Psia Warta Poznań
 • Rodzaj szkolenia: warsztaty praktyczne z psami
 • Niższa cena: 600 zł (obserwator - brak miejsc)
 • Wyższa cena: 800 zł (uczestnik z psem - brak miejsc)
 • Liczba uczestników: ok. 35 osób
 • Wydarzenie na Facebooku: Angela Stockdale, Zachowania społeczne, Poznań
 • Szkolenie będzie tłumaczone konsekutywnie z j. angielskiego na polski
 • Cena szkolenia obejmuje przerwy kawowe
 • Zniżki przysługują wyłącznie absolwentom kursów instruktorskich Psiej Wachty.
 • Uczestnicy szkolenia otrzymają dyplomy uczestnictwa
 • Zastrzegamy możliwość odwołania szkolenia lub przesunięcia jego terminu w przypadku, gdy liczba uczestników będzie niższa niż wymagana.

ZACHOWANIA SPOŁECZNE U PSÓW – INTENCJA I MOTYWACJA

„Klucz do zrozumienia problemowych zachowań społecznych psów leży w intencji i motywacji, a nie w samym zachowaniu.”

Jak odróżnić psa asertywnego od aspołecznego? Kiedy pies pewny siebie może okazać lęk przy innych psach? Dlaczego psy rywalizują z ludźmi o zasoby? Nieprawidłowe zachowania społeczne są problemem złożonym i nigdy nie ma na nie jednej prostej odpowiedzi.

Zapraszamy na warsztaty praktyczne z Angelą Stockdale, dotyczące zachowań społecznych psów. W czasie tego weekendu będziemy mogli zobaczyć, jak Angela pracuje z 5-7 psami o różnych problemach w komunikacji społecznej. Prowadząca dokona oceny osobowości każdego psa, szukając intencji i motywacji stojących za ich trudnym zachowaniem. Na tej podstawie udzieli wskazówek dotyczących dalszej pracy.

Warsztaty skierowane są do osób pasjonujących się psią komunikacją. Szczególnie wartościowe będą dla szkoleniowców oraz osób związanych z adopcjami.

Udział z psem

Na to szkolenie Angela przeprowadzi selekcję psów, by wybrać takie, które będą mieć szanse powodzenia zmiany swojego zachowania w warunkach warsztatów. Nie będziemy pracować nad poważną agresją, natomiast mile widziane są psy, które są nadpobudliwe i reaktywne. Do udziału z psem zapraszamy również opiekunów, którzy czują, że ich pies nie jest do nich przywiązany. Możliwy jest udział z psem ze schroniska.

Aby zapewnić wszystkim najwyższy komfort podczas warsztatów, nie możemy przyjąć psów, które boją się ludzi. Psy biorące udział w warsztatach muszą być przyzwyczajone do czekania w samochodzie. Nie będzie grafiku wchodzenia, a czas pracy z każdym psem będzie ustalany indywidualnie przez prowadzącą.

Osoby zainteresowane udziałem z psem prosimy o przygotowanie filmiku pokazującego problemowe zachowanie oraz o wypełnienie kwestionariusza.

Cena szkolenia

 • udział z psem: 800 zł (5-6 miejsc, brak wolnych miejsc – można zgłaszać się tylko na listę rezerwową)
 • obserwatorzy: 600 zł (około 30 miejsc, brak wolnych miejsc)
 • Cena nie obejmuje obiadów.

Miejsce szkolenia

Warsztaty odbędą się w centrum Poznania, na terenie szkoły Psia Warta, ul. Piastowska 38.

Data aktualizacji: 18.02.2020

Angela Stockdale (UK)

Angela z wykształcenia jest pielęgniarką weterynaryjną. Zaczęła pracować z psami problemowymi w 1985 roku, pomagając klientom zgłaszającym się do przychodni weterynaryjnej. Angażując się co raz bardziej w pomoc potrzebującym psom Angela stworzyła centrum adopcyjne, do którego przyjmowała wyłącznie psy, które były kierowane do uśpienia. W ten sposób udało jej się szczęśliwie wyadoptować ponad 300 psów. Za swoją pracę otrzymała w 1995 roku nagrodę „Animal Country”.

Pod nazwą Dog Partnership, Angela pracuje z psami ze wszystkimi rodzajami agresji i prowadzi warsztaty z zakresu emocji i zachowań psów w Europie i Japonii. Stworzyła metodę klas komunikacji do pracy z psami agresywnymi opierając się na założeniu, że niektóre psy mają zdolności i potrzebę uczenia innych psów zachowań społecznych. Angela nazywa je psami-nauczycielami (Teaching Dogs) i dzieli na kilka grup, w zależności od strategii przeważającej w ich zachowaniu.

Wpływ stylu pracy Angeli na szkolenie psów jest widoczny szczególnie we Włoszech, dokąd jeździ regularnie od 20 lat, prowadząc warsztaty, klasy komunikacji i pracując z psami schroniskowymi.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

BRAK MIEJSC