ZACHOWANIA ŁOWIECKIE PSÓW
Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie on-line, które poprowadzi włoski trener Adriano Pasqualetti.
Zachowania łowieckie mają wiele aspektów. Są wpisane w etologię różnych gatunków zwierząt, w tym również psów. Przynoszą im wymierną korzyść w postaci pokarmu oraz stanowią formę zabawy. Mogą również być kłopotliwe – oderwane od pierwotnego kontekstu, mogą stać się sposobem wyrażania stresu, strategią radzenia sobie w trudnej sytuacji. Jednak nawet te zachowania, które sprawiają nam problem wymagają naszej uwagi, gdyż pozwalają zagłębić się w psychikę psa, poznać jego emocje i słabe strony.
Poznanie specyfiki zachowań łowieckich naszych psów jest jednym z najważniejszych i najniezwyklejszych sposobów, które mogą pomóc nam lepiej zrozumieć osobowość i potrzeby naszych pupilów. Dzięki tej wiedzy możemy dostosować nasze zachowanie do oczekiwań psów, nawet tych, z którymi nie jesteśmy blisko na co dzień. Mimo, że zachowania łowieckie psa czasem mogą stawiać nas w trudnej sytuacji, to praca z „drapieżniczą” częścią psiego etogramu przekłada się na bezpieczniejszą, głębszą i bardziej satysfakcjonującą relację. Dzięki analizie zachowań psa i wejściu w jego świat możemy lepiej zaspokoić jego wrodzone potrzeby i bawić się z nim tak, jak on by tego chciał.
Poprzez nieustanne pogłębianie naszej wiedzy, obserwację i pracę nad relacją z psem, możemy odpowiedzieć na potrzeby naszego towarzysza i bawić się z nim tak, byśmy oboje mieli z tego frajdę. Adriano Pasqualetti

Program webinaru „Zacohwania łowieckie” powstał w oparciu o doświadczenie Adriano w pracy z psami myśliwskimi oraz naukowe badania zachowan łowieckich. Prelegent dostarczy słuchaczom wszystkich niezbędnych narzędzi, by lepiej zrozumieć naturalne zachowania łowieckie psów i odróżnić je od zachowań związanych z odreagowaniem stresu. Adriano zabierze nas głęboko do świata psów, wykorzystujac do tego zdjęcia, filmy i swoje doświadczenia. Będzie to okazja dla każdego opiekuna, który mieszka z psem prezentującym różne formy zachowań łowieckich, by zrozumieć potrzeby i motywacje stojące za nimi, oraz nauczyć się być bardziej obecnym tu i teraz oraz aktywnym, w tym szczególnym obszarze życia, tego szczególnego gatunku, jakim jest pies.
Program
- Czym jest drapieżnictwo.
- Behawior, genetyka i doświadczenie.
- Zachowania łowieckie.
- Wpływ selekcji psów pod kątem zachowań łowieckich.
- Czym jest ofiara.
- Polowanie w treningu i zabawie.
- Drapieżnictwo = polowanie.
- Komunikacja w czasie polowania.
- Zachowania łowieckie w komunikacji społecznej.
- Zachowania łowieckie bez kontekstu łowieckiego.
- Agresja łowiecka.
- Odreagowanie stresu, a atak łowiecki.
- Ryzyko związane z aktywnością łowiecką psa.
Adriano Pasqualetti

Wychował się z psami myśliwskimi oraz owczarkami maremma, należącymi do jego dziadka. W 2009 roku stał się właścicielem czarnego tornado – labradora Darko. Był to moment zwrotny w karierze Adriano.
Dziś Adriano Pasqualetti jest wykwalifikowanym instruktorem szkolenia psów. Razem ze swoją partnerką Mariną Garfagnoli pomaga w terapii psów schroniskowych. Regularnie prowadzi seminaria i warsztaty we Włoszech i za granicą, których tematem są zachowania łowieckie psów, zarówno od strony naukowej, jak i pod kątem zastosowań praktycznych. Mieszka z dwoma psami posiadającymi silne instynkty łowieckie: Tiną i Johnnym, jednak jego praca zaczęła się od ukochanego i niezapomnianego Darko.
ORGANIZACJA WEBINARU
UWAGA! Ze względu na warunki postawione przez prelegenta, to wydarzenie będzie zorganizowane inaczej, niż nasze typowe webinary. Przed zgłoszeniem się prosimy o uważne przeczytanie poniższych informacji.
- Webinar odbędzie się w sobotę 23 kwietnia w godz. 9:00-13:45 przez platformę ZOOM.
- Wydarzenie odbędzie się w j. włoskim i będzie tłumaczone konsekutywnie na j. polski przez zawodową tłumaczkę, panią Martę Kostyk.
- Po każdej godzinie webinaru nastąpi 15 minut przerwy. Ostatnie 30 minut webinaru przewidziane jest na sesję pytań i odpowiedzi. W przypadku braku pytań wydarzenie zakończy się szybciej.
- Webinar nie będzie nagrywany. Organizator nie uwzględnia reklamacji wynikających z problemów z łączami internetowymi uczestników, czy z wydarzeń losowych.
Cena webinaru: 300 zł (do 15 kwietnia). Po 15 kwietnia cena wzrasta do 400 zł.ZAPISY ZAKOŃCZONE.- Zapisy zamykamy 20 kwietnia.
- Z wydarzenia można zrezygnować i otrzymać zwrot wpłaty do 20 kwietnia.
- Uczestnicy przyłączają się do zesji ZOOM wydarzenia używając swoich imion i nazwisk, w celu weryfikacji. Niezidentyfikowani uczestnicy będą usuwani z sesji.
- Uczestnicy otrzymają dyplomy w ciągu 2 tygodni od wydarzenia.
- Faktury są wysyłane mailem do 3 tygodni od wpłaty.
- Pytania w sprawie wydarzenia – SMSem na nr 697 779 935 (Magda).
Data aktualizacji: 17.04.2022