Aktualne seminaria i kursy

  • Szkolenie będzie tłumaczone symultanicznie z j. angielskiego na polski.
  • Cena szkolenia obejmuje przerwy kawowe i obiady.
  • Od ceny szkolenia przysługują zniżki 10 i 15% (sprawdź, czy Tobie też!)
  • Uczestnicy szkolenia otrzymają dyplomy uczestnictwa.
  • Rozpoczęcie szkolenia: sobota godz. 10:00, zakończenie: niedziela godz. 16:00.
  • Zastrzegamy możliwość odwołania szkolenia lub przesunięcia jego terminu w przypadku, gdy liczba uczestników będzie niższa niż wymagana.

Zachowania i emocje psów

Seminarium ze światowej sławy naukowcem zajmującym się badaniem psów i terapią ich zachowań problemowych.

Wydarzenie tłumaczone będzie symultanicznie.

Zapraszamy na seminarium poświęcone aktualnej wiedzy naukowej na temat psów domowych, szczególnie w odniesieniu do ich relacji z człowiekiem. Profesor Daniel Mills z Uniwersytetu w Lincoln zaprezentuje najnowsze wyniki badań swojego zespołu pokazując lepsze sposoby czytania mowy ciała psów i reagowania na ich potrzeby.

Pierwszego dnia będziemy przyglądać się relacji łączącej psy i ich właścicieli, z punktu widzenia psa. Okazuje się, że obserwacje psów wolnożyjących mogą dostarczyć nam informacji o tym, jak mocno zróżnicowane są więzi tworzone przez psy, i jak bardzo są ważne dla ich życia społecznego. Okazuje się, że powszechne przekonania i błędne interpretacje badań mogą być źródłem niepotrzebnych zagrożeń dla dobrostanu psów. Przyjrzymy się konsekwencjom „teorii dominacji” i jej wpływowi na komunikację pomiędzy psem a właścicielem. Dowiemy się, jak dla dobrostanu mentalnego psa istotne jest konsekwentne i wspierające postępowanie właściciela. Omówione zostaną problemy związane z separacją, szczególnie w świetle najnowszych badań zespołu prof. Millsa.

Drugi dzień poświęcony zostanie lepszemu zrozumieniu psów. Okazuje się, że interpretacja zachowań tych zwierząt jest trudna i bywa źródłem wielu nieporozumień, nawet pomiędzy specjalistami. Łatwo jest pobłądzić próbując określić, co pies chce osiągnąć (motywacja zachowania) oraz jak czuje się w danej sytuacji (emocje). Zaprezentowany zostanie sposób oceny emocji związanych z różnymi rodzajami zachowań, zarówno tymi akceptowanymi przez właścicieli, jak i uznawanymi przez nich za problematyczne.

Ostatnia sesja zostanie poświęcona rozwojowi psów. Błędne przekonania na temat wczesnych etapów życia tych zwierząt prowadzą do nieprawidłowości podczas socjalizacji. Nowe spojrzenie na rozwój psów pozwala nam podchodzić do tego procesu bardziej optymistycznie i kształtować u naszych pupilów te umiejętności, których powinniśmy oczekiwać od zwierząt mieszkających w naszych domach i dzielących z nami tę samą przestrzeń społeczną.


Profesor Daniel Mills, BVSc PhD CBiol F SB FHEA CCAB Dip ECAWBM (BM) FRCVS

Profesor Daniel Mills jest światowej sławy specjalistą od zaburzeń behawioralnych zwierząt, członkiem Królewskiego Kolegium Chirurgów Weterynaryjnych (Royal College of Veterinary Surgeons) oraz europejskich i amerykańskich stowarzyszeń behawiorystów zwierzęcych. Od prawie 25 lat pracuje naukowo na Uniwersytecie w Lincoln, w Wielkiej Brytanii, badając i rozwijając nowe możliwości terapii zachowań problemowych. Niedawno został uhonorowany tytułem członka honorowego RCVS, w uznaniu dla swoich zasług w tej dziedzinie. W swojej pracy prof. Mills skupia się na ocenie i kontroli stanu emocjonalnego zwierząt w sytuacjach życia codziennego. 

Jego ostatnie osiągnięcia dotyczą naukowych możliwość badania naszej relacji ze zwierzętami. W tych multidyscyplinarnych badaniach prof. Mills współpracował z biologami, psychologami, prawnikami i ekonomistami, eksplorując korzyści płynące z posiadania zwierząt towarzyszących.

Profesor Mills pracuje również jako behawiorysta zwierzęcy w specjalistycznej klinice oraz wykłada na Uniwersytecie w Lincoln na temat zaburzeń zachowań zwierząt towarzyszących.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Dane uczestnika:
Imię i nazwisko*
Miasto*
Adres email*
Telefon*

Zamawiam tłumaczenie słuchawkowe

Zamawiam posiłek bezmięsny


Dane do faktury (opcjonalnie):
Nazwa firmy
Adres
Kod i miasto
NIP

Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu kursów i seminariów.