Aktualne seminaria i kursy

 • Data: 7-8 października 2017
 • Prowadzący: Grisha Stewart MA, CPDT-KA (USA)
 • Miejsce: Warszawa
 • Rodzaj szkolenia: seminarium weekendowe
 • Niższa cena: 800 zł
 • Wyższa cena: 1000 zł (po 10 wrzesnia)
 • Liczba uczestników: -
 • Wydarzenie na Facebooku: Terapia reaktywności psów metodą BAT
 • Szkolenie będzie tłumaczone konsekutywnie z j. angielskiego na polski
 • Cena szkolenia obejmuje przerwy kawowe i obiady
 • Od ceny szkolenia przysługują zniżki 10 i 15% (sprawdź, czy Tobie też!)
 • Uczestnicy szkolenia otrzymają dyplomy uczestnictwa
 • Rozpoczęcie szkolenia: sobota godz. 10:00, zakończenie: niedziela godz. 16:00
 • Zastrzegamy możliwość odwołania szkolenia lub przesunięcia jego terminu w przypadku, gdy liczba uczestników będzie niższa niż wymagana.
 • Seminarium dla osób zaawansowanych pracujących z psami reaktywnymi.

TERAPIA REAKTYWNOŚCI PSÓW METODĄ BAT

Zapraszamy osoby zainteresowane tematem agresji u psów na seminarium Grishy Stewart MA, CPDT-KA dotyczące pracy z psami metodą BAT (Trening Poprawy Zachowań). Seminarium skierowane jest do osób zaawansowanych, które na co dzień stykają się z problemem agresji u psów, bądź to jako instruktorzy czy behawioryści, bądź z powodu reaktywności własnego psa.

Rally-O, czyli posłuszeństwo na wesoło to sport, który nieustannie zwiększa swoją popularność dzięki temu, że Agresja jest dla psów kosztowna. Większość z nich mając wybór woli zwiększyć dystans od stresującego bodźca – innego psa lub obcego człowieka – wysyłając odpowiednie sygnały: od subtelnych po bardzo intensywne. Niestety są psy, które nauczyły się, że wysyłanie drobnych sygnałów nie przynosi rezultatu, i od razu rzucają się do walki, bądź też uciekają w panice.

Metoda BAT pozwala pracować nad zachowaniami wypływającymi z negatywnych emocji psa, takich jak lęk czy frustracja. Mimo, że w treningu BAT w pewnych sytuacjach używamy smakołyków czy innych nagród, jego głównym celem jest oddanie psu maksymalnej kontroli podczas procesu systematycznego odwrażliwiania, bez zbędnej interwencji przewodnika. Metoda BAT jest subtelna, lecz niezwykle skuteczna, ponieważ wprowadza psa w sytuację wywołującą u niego na tyle niski poziom stresu, że zwierzę ma wciąż możliwość dokonywania samodzielnych wyborów, zmiany swoich emocji i zachowań. Dzięki rewelacyjnym wynikom, jakie można osiągnąć w pracy z psami agresywnymi za pomocą BAT, metoda ta jest polecana przez najsłynniejszych trenerów na świecie i obowiązkowo powinna znaleźć się w repertuarze każdego specjalisty pracującego z psami reaktywnymi.

W trakcie seminarium Grisha Stewart zaprezentuje wiele filmów pokazujących terapię konkretnych psów za pomocą metody BAT. Zostaną omówione trudne sytuacje, które mogą zdarzyć się podczas w trakcie treningów oraz sposoby łączenia BAT z innymi technikami modyfikacji zachowań. Uczestnicy poznają naukowe podstawy BAT oraz uzyskają wszelkie informacje niezbędne do tego, by samodzielnie rozpocząć pracę z psami tą metodą, czy to jako właściciele żyjący z problemowym psem na co dzień, czy profesjonaliści spotykający się ze zwierzęciem w trakcie treningów. Mimo, że w swoich założeniach BAT jest prostą techniką, to diabeł tkwi w szczegółach, i dla uzyskania najlepszych rezultatów niezbędne jest poznanie jej wszystkich niuansów.

PROGRAM

 • Wprowadzenie do metody BAT
 • Tajniki modyfikacji zachowań (analiza funkcjonalna, warunkowanie klasyczne, itp.)
 • Umiejętności przewodnika (praca ze smyczą, zasady bezpieczeństwa, itp.)
 • Umiejętności psa – trening wstępny
 • Sesje BAT (czytanie mowy ciała, elementy sesji, zasady)
 • Zastosowania BAT (spacery, sytuacje życiowe, urozmaicenia sesji, socjalizacja szczeniąt)

 

~ Nowa książka Grishy Stewart [BAT 2.0] jest imponującym dziełem i gorąco polecam ją instruktorom, behawiorystom oraz właścicielom psów, którzy są gotowi są wskoczyć na głęboką wodę by pomóc swoim psom. BAT to całościowa i szczegółowa metoda pracy nad „lękiem, frustracją i agresją u psów”.

Patricia B. McConnell, PhD, CAAB

~ [Książka] BAT 2.0 to obowiązkowa lektura każdego, kto pracuje z psami reaktywnymi.

Victoria Stilwell

~ [Metoda] BAT 2.0 to doskonałe rozwinięcie fantastycznego podejścia do pracy z reaktywnymi psami

Ken Ramirez

 

Miejsce: Warszawa, centrum (konkretny adres podamy we wrześniu).


Grisha Stewart (USA)

Grisha Stewart, MA, CPDT-KA jest autorką książek, międzynarodową prelegentką i instruktorem szkolenia psów, specjalizującą się w terapii psów reaktywnych. Jest założycielką wielokrotnie nagradzanej szkoły on-line o nazwie Animal Building Blocks Academy oraz szkoły dla psów Ahimsa Dog Training, z siedzibą w Seattle. „Ahimsa” oznacza buddyjską doktrynę życia bez przemocy, która odzwierciedla podejście Grishy do pracy ze zwierzętami, polegające na wspieraniu psów i ich właścicieli w celu podwyższania jakości ich życia.

Najnowsza książka Grishy Stewart pt. “Behavior Adjustment Training 2.0: New Practical Techniques for Fear, Frustration, and Aggression” została wydana w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku. Grisha jest również autorką docenionego przez czytelników poradnika szkolenia psów “The Official Ahimsa Dog Training Manual: A Practical, Force-Free Guide to Problem Solving & Manners” oraz serii filmów DVD o aktywnym socjalizowaniu psów oraz szkoleniu.

Strona www: http://grishastewart.com
Facebook: http://facebook.com/grisha.stewart
YouTube: http://youtube.com/grishastewart1
Twitter: http://twitter.com/grishastewart
Instagram: http://instagram.com/grishastewart

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


Dane uczestnika:
Imię i nazwisko*
Miasto*
Adres email*
Telefon*
Chcę skorzystać ze zniżki jako:


Dane do faktury (opcjonalnie):
Nazwa firmy
Adres
Kod i miasto
NIP

Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu seminariów.