Aktualne seminaria i kursy

 • Data: 22 sierpnia 2019
 • Prowadzący: Marina Garfagnoli (Włochy)
 • Miejsce: Psia Warta Poznań
 • Rodzaj szkolenia: Warsztaty praktyczne z psami
 • Niższa cena: 400 zł uczestnik z psem
 • Wyższa cena: 300 zł obserwator
 • Liczba uczestników: 4-5 uczestników z psami, do 20 obserwatorów
 • Wydarzenie na Facebooku: Poznań, warsztaty smyczowe z Mariną Garfagnoli
 • Szkolenie będzie tłumaczone z j. angielskiego na polski
 • Cena szkolenia obejmuje przerwy kawowe. Obiady uczestnicy zamawiają we własnym zakresie
 • Od ceny szkolenia przysługują zniżki (sprawdź, czy Tobie też!)
 • Uczestnicy szkolenia otrzymają dyplomy uczestnictwa
 • Rozpoczęcie szkolenia godz. 9:00, zakończenie godz. 18:00
 • Zastrzegamy możliwość odwołania szkolenia lub przesunięcia jego terminu w przypadku, gdy liczba uczestników będzie niższa niż wymagana.

RAZEM NA SMYCZY

W spacerze z psem chodzi o bycie razem, o kontakt, komunikację i relację. Te warsztaty narodziły się ze zrozumienia potrzeby, jaką mają wszystkie psy – potrzeby bycia słuchanym i zrozumianym nawet wtedy, gdy smycz ogranicza ich wolność. Każdy opiekun powinien znać konsekwencje odebrania psom swobody poruszania się, oraz wiedzieć, że można je zrekompensować jedynie dzięki dobrej relacji. Musimy pomóc naszym psom radzić sobie ze światem również wtedy, gdy ufnie idą obok i gdy odbieramy im wybór.

Posiadanie psa to wielka odpowiedzialność, ale zapięcie psa na smycz jest jeszcze większą. Umiejętność wspólnego spacerowania nie wynika ze szkolenia czy zdominowania psa. Dyszenie lub ciągnięcie na smyczy mogą być objawem stresu, lęku i braku poczucia bezpieczeństwa. Możemy to zmienić stając się dla psa wsparciem i oferując mu pomoc: komunikując się z nim, odczytując jego odpowiedzi i odpowiednio reagując. Gdy zaczniemy słuchać co pies mówi nam gdy jest na smyczy sprawimy, że nasze życie z nim będzie jeszcze lepsze, i że spotkamy się z nim na wspólnej drodze.

Program

 • Wprowadzenie teoretyczne: sygnały niepokoju, lęku i stresu.
 • Zajęcia praktyczne – komunikacja psa na smyczy z opiekunem i innymi psami, reakcje na bodźce, wspieranie poczucia bezpieczeństwa i autonomii psa na smyczy.

Formuła

Będziemy obserwować indywidualną pracę Mariny z 4-6 opiekunami i psami. Opiekunów będziemy umawiać na konkretną godzinę.

Tłumaczenie

Seminarium będzie tłumaczone z j. angielskiego na polski w sposób konsekutywny. Tłumaczenie: Magda Urban-Gray

Miejsce

Seminarium odbędzie się w szkole dla psów Psia Warta w Poznaniu, ul. Piastowska 38.

Wydarzenia towarzyszące z Mariną

~ Od wielu lat uczę się od Mariny rozumieć psy i uważam, że dzięki swojej wrażliwości oraz olbrzymiemu doświadczeniu w pracy z psami schroniskowymi jest ona wyjątkowym trenerem.

~ Obserwując Marinę podziwiałam jej cierpliwość i empatię do psów. W czasie ćwiczeń nie wywiera na psie żadnej presji, całkowicie podporządkowując wszystko temu, jak pies się czuje.

~ Wspaniałe doświadczenie, móc obserwować tak płynną i intuicyjną pracę na komunikacji, bez oczekiwań wobec psa.

Marina Garfagnoli

Z wykształcenia jest psychologiem, lecz swoją karierę poświęciła badaniu zachowań zwierząt. Przez kilka lat studiowała etologię, a następnie skupiła się na zachowaniach psów. W 2007 roku ukończyła kurs instruktorski i od tego czasu nigdy nie przestała pogłębiać swojej wiedzy, uczestnicząc w wielu kursach i seminariach. Jednak najważniejsze lekcje pobiera każdego dnia w schronisku dla bezdomnych psów w rodzinnej Pistoi, w którym od 10 lat pracuje jako opiekun. Poznała tam niezwykłe psy: niektóre wylęknione, niektóre nerwowe, inne niebezpieczne, lecz od każdego z nich się uczy niezwykle dużo. Schronisko jest jej miejscem na ziemi, pasją i irracjonalną miłością, bez której utraciłaby swoją tożsamość i radość życia.</img=””>

Marina prowadzi również ośrodek edukacji kynologicznej, w którym zajmuje się komunikacją i resocjalizacją psów, a także organizuje zajęcia bazujące na naturalnych psich popędach (pogoń, praca węchowa, aport). Jest często zapraszana przez inne szkoły dla psów, zarówno we Włoszech jak i zagranicą.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

  Dane uczestnika:
  Imię i nazwisko*
  Miasto*
  Adres email*
  Telefon*

  Zgłaszam udział jako obserwator


  Dane do faktury (opcjonalnie):
  Nazwa firmy
  Adres
  Kod i miasto
  NIP

  Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu kursów i seminariów.