Aktualne seminaria i kursy

 • Data: 21-23 sierpnia 2020
 • Prowadzący: Marina Garfagnoli (Włochy)
 • Miejsce: Wierzyce k/Gniezna
 • Rodzaj szkolenia: Warsztaty praktyczne z psami
 • Niższa cena: 600 zł (obserwatorzy)
 • Wyższa cena: 1000 zł (uczestnicy z psami - brak miejsc)
 • Liczba uczestników: 16 osób z psami, 30 obserwatorów
 • Wydarzenie na Facebooku: Klasy komunikacji z Mariną
 • Szkolenie będzie tłumaczone z j. angielskiego na polski
 • Cena szkolenia obejmuje przerwy kawowe i obiady
 • Od ceny szkolenia zniżki przysługują wyłącznie absolwentom Kursu Instruktorskiego Psiej Wachty.
 • Uczestnicy szkolenia otrzymają dyplomy uczestnictwa (na życzenie).
 • Godziny rozpoczęcia i zakończenia szkolenia uzależnione są od pogody i będą podane na kilka dni przed zajęciami, jak również mogą ulec zmianie w trakcie szkolenia.
 • Orientacyjny czas rozpoczęcia szkolenia: od 9:00 do oporu.
 • Zastrzegamy możliwość odwołania szkolenia lub przesunięcia jego terminu w przypadku, gdy liczba uczestników będzie niższa niż wymagana.

KLASY KOMUNIKACJI

Zapraszamy na praktyczne warsztaty z komunikacji psów, które poprowadzi Marina Garfagnoli z Włoch.

Celem klas jest pełne poznanie psa w danym momencie jego życia oraz stworzenie okazji, w których będzie on gotów pokonywać swoje ograniczenia i rozwiązywać problemy. To wszystko odbywa się w atmosferze akceptacji, zrozumienia i wzajemnego wspierania się. W trakcie zajęć prowadzonych przez Marinę żaden pies nie jest traktowany jako problemowy, a żadna osoba nie jest guru. Jednym z celów do których Marina dąży podczas klas komunikacji jest stworzenie współpracującej ze sobą grupy miłośników psów, którzy nade wszystko pragną, by te niezwykłe zwierzęta były co raz lepiej rozumiane i szanowane.

Uczestnicy zajęć przez trzy dni będą uczyć się odczytywać zachowania psów, by lepiej poznać ich komunikację wewnątrz- i międzygatunkową. Każdy pies będzie mieć co najmniej jedną interakcję dziennie, mając na względzie jego osobowość i stan emocjonalny. Wszyscy będą mogli aktywnie brać udział w zajęciach i uczyć się również na podstawie obserwacji zachowań innych psów. Zdaniem Mariny każdy pies ma coś do zaoferowania, a interakcje powinny dostarczać pozytywnych doświadczeń. Po zakończeniu interakcji psy powinny opuszczać plac w lepszym nastroju, niż miały na początku. Klasy powinny być źródłem dobrego samopoczucia i dawać psom i ludziom okazję do tego, by pokazać się z najlepszej strony.

Marina kładzie nacisk nie tylko na badanie zachowań społecznych lecz również na dogłębną analizę osobowości psów biorących udział w zajęciach, szczególną uwagę poświęcając wyzwaniom emocjonalnym pojawiającym się w różnych sytuacjach, i wzmacniając te zachowania, które mogą pomóc danemu psu. W połączeniu z emocjami, najbardziej istotna jest tutaj komunikacja: wzajemne czytanie się i rozumienie. Według Mariny bezcelowe jest nadmierne skupianie się na zachowaniach, ponieważ wydobycie, wzmocnienie i zmiana emocji dają najlepsze efekty w pracy z psami.

~ Dla mnie klasy komunikacji to ciągła obserwacja, nigdy nie kończące uczenie się i odkrywanie nowych rzeczy o zdolności psów do komunikowania się, ich emocjach i motywacjach stojących za zachowaniami społecznymi. Marina Garfagnoli

~ Trzy dni korepetycji z miłości, uwagi i zrozumienia. Ola Sz.

~ Jeśli chcesz „naprawić” psa – zapomnij! Klasy nie są dla ciebie. Jeśli chcesz zrozumieć psa, posłuchać, co do ciebie mówi, jak ty masz do niego mówić – to są zajęcia dla ciebie. Piotr K.

Miejsce: ośrodek Dog Tok, Wierzyce k/Gniezna

Terminy:

 • 21-23 sierpnia 2020

Koszt:

 • Uczestnicy z psami: 1000 zł za pierwszego psa, 600 zł za kolejnego (brak miejsc)
 • Obserwatorzy: 600 zł  (zostało 15 miejsc)

W przypadku dużego zainteresowania, pierwszeństwo uczestnictwa z psami mają osoby, które uczestniczyły w wydarzeniach z Mariną w poprzednich latach.

UWAGA! Brak miejsc z psami na 2020 rok.

Data aktualizacji: 3.03.2020


Marina Garfagnoli (Włochy)

Z wykształcenia jest psychologiem, lecz swoją karierę poświęciła badaniu zachowań zwierząt. Przez kilka lat studiowała etologię, a następnie skupiła się na zachowaniach psów. W 2007 roku ukończyła kurs instruktorski i od tego czasu nigdy nie przestała pogłębiać swojej wiedzy, uczestnicząc w wielu kursach i seminariach. Jednak najważniejsze lekcje pobiera każdego dnia w schronisku dla bezdomnych psów w rodzinnej Pistoi, w którym od 10 lat pracuje jako opiekun. Poznała tam niezwykłe psy: niektóre wylęknione, niektóre nerwowe, inne niebezpieczne, lecz od każdego z nich się uczy niezwykle dużo. Schronisko jest jej miejscem na ziemi, pasją i irracjonalną miłością, bez której utraciłaby swoją tożsamość i radość życia.

Marina prowadzi również ośrodek edukacji kynologicznej, w którym zajmuje się komunikacją i resocjalizacją psów, a także organizuje zajęcia bazujące na naturalnych psich popędach (pogoń, praca węchowa, aport). Jest często zapraszana przez inne szkoły dla psów, zarówno we Włoszech jak i zagranicą.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

ZGŁOSZENIA TYLKO DLA OBSERWATORÓW - BRAK MIEJSC Z PSAMI

  Dane uczestnika:
  Imię i nazwisko*
  Miasto*
  Adres email*
  Telefon*  Dane do faktury (opcjonalnie):
  Nazwa firmy
  Adres
  Kod i miasto
  NIP

  Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu kursów i seminariów.