Aktualne seminaria i kursy

 • Data: kolejna edycja w 2022
 • Prowadzący: Carmen Heritier
 • Miejsce: Wydarzenie on-line
 • Rodzaj szkolenia: Webinar
 • Niższa cena: 160 zł za jeden webinar
 • Wyższa cena: 400 zł za pakiet trzech webinarów
 • Liczba uczestników: Do 100 osób w wydarzeniu na żywo
 • Wydarzenie na Facebooku: Seria webinarów z Carmen Heritier
 • Szkolenie będzie tłumaczone konsekutywnie na j. polski.
 • Uczestnicy szkolenia otrzymają dyplomy uczestnictwa.
 • Godziny szkolenia: 9:00-11:30.

SERIA WEBINARÓW Z CARMEN HERITIER

Zapraszamy na serię webinarów poświęconych sprawności fizycznej psów, które poprowadzi niemiecka trenerka fitness i autorka programu Gymnastrics, Carmen Heritier.

Webinar 1: Anatomia funkcjonalna

Termin „anatomia funkcjonalna” w pierwszym momencie brzmi sucho, a nawet zniechęcająco. Jednak kryje się pod nim wiedza niezwykle istotna dla psich opiekunów, szkoleniowców i fizjoterapeutów.

Pierwszy webinar będzie poświęcony strukturze ciała psa i związanych z nią mocnym i słabym stronom zwierzęcia. Są to kluczowe informacje dla jakiejkolwiek aktywności podejmowanej razem z psem, ponieważ mogą tłumaczyć trudności w uczeniu się niektórych sztuczek, zrzucanie tyczek w agility, czy niechęć do aportowania piłki podczas spacerów. Co więcej, znając słabe strony budowy swojego psa, możesz zawczasu podjąć działania zapobiegające oznakom „zużycia”, takim jak zwyrodnienia stawów.

W czasie webinaru będziemy analizować wiele zdjęć i filmów, by zapoznać się z oceną funkcjonalną psów o różnej budowie i wyćwiczyć oko. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą wgłębić się w temat budowy psów.

Webinar 2: Trening cavaletti

Za pomocą tyczek cavaletti możemy przeprowadzić skuteczny trening dla praktycznie każdego psa, ponieważ ćwiczenia z tymi przyrządami mogą, a nawet muszą być dopasowywane indywidualnie do zwierzęcia. W tym webinarze uczestnicy zapoznają się z różnymi formami ćwiczeń z użyciem cavaletti oraz pięcioma sposobami nauki pokonywania toru. Oprócz szczegółowych wyjaśnień, jak wykonywać ćwiczenia, szczególny nacisk będziemy kłaść na „po co” – ponieważ dzięki różnym ustawieniom wysokości i odległości między tyczkami będziemy wypracowywać u psów inne umiejętności.

W drugiej części webinaru zostaną omówione najczęstsze problemy, jakie można napotkać w czasie nauki pokonywania cavaletti, które zdarzają się nawet najbardziej doświadczonym zespołom. A na koniec, wisienka na torcie – czyli pomysły na wykorzystanie tylko jednej tyczki w treningu z psem. Wszystkie informacje będą poparte grafikami, zdjęciami i filmami pokazującymi różne psy, by ułatwić uczestnikom przyswojenie wiedzy.

Webinar 3: Gymnastricks – sprawność ciała i umysłu

Termin Gymnastricks oznacza aktywności łączące ćwiczenia gimnastyczne z nauką sztuczek. Dzięki tym ćwiczeniom możemy wzmocnić mięśnie wybranych partii ciała psa. W tym webinarze zapoznamy się z różnymi sposobami użycia „sztuczek gimnastycznych”, pokazując przykłady odpowiednie do pracy nad każdą częścią ciała psa, przykładając szczegółową wagę do prawidłowej pracy przewodnika i zwierzęcia. Na zaprezentowanych filmach będzie można zobaczyć, jak od zera uczyć psa zaawansowanych ćwiczeń, używając wzmocnienia pozytywnego. A najlepsze jest to, że do ćwiczeń Gymnastricks nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych sprzętów, więc możesz od razu zabrać się do pracy.

CARMEN HERITIER (MAYER)

Carmen Heritier swoją przygodę ze szkoleniem psów rozpoczęła od dyscypliny taniec z psem (canine freestyle VDH/FCI), w której uczestniczyła jako zawodnik i członek reprezentacji narodowej na poziomie krajowym, europejskim jak i światowym, oraz również jako sędzia. Jako pasjonatka szkolenia klikerowego Carmen uzyskała m.in. prestiżowy Certyfikat Profesjonalisty 2 stopnia u brytyjskiej instruktorki klikerowej, Kay Laurence.

Gdy u jednego z jej beagli rozwinęła się dysplazja stawów biodrowych, Carmen zaczęła zgłębiać tematykę psiego fitnessu. Oprócz udziału w wielu seminariach, ukończyła również dwa kursy trenerskie z tego obszaru – jeden na uniwersytecie stanu Tennessee, a drugi w szkole Debbie Gross.

Łącząc elementy tańca z psem z wiedzą fizjoterapeutyczną Carmen stworzyła swój autorski program Gymastrics, którego przeznaczeniem jest praca nad wybranymi partiami mięśni u psów. Napisała również dwie książki – Gymastrics oraz Practical book on dog fitness.

Inne osiągnięcia Carmen to: instruktor mantrailingu w organizacji ratowniczej, niezależny naukowiec w badaniach nad stresem u psów w gabinecie weterynaryjnym (University of Hagen and HundeUni Bern) oraz wykładowca akademicki (Universities of Tübingen and Durham). Jej strona internetowa to www.gymnastricks.de

ORGANIZACJA

 • Daty:
  Webinar 1: poniedziałek 12 lipca, godz. 9:00-11:00
  Webinar 2: poniedziałek 19 lipca, godz. 9:00-11:00
  Webinar 3: poniedziałek 26 lipca, godz. 9:00-11:00
 • Cena: 160 zł za pojedynczy webinar, 400 zł za całą serię 3 webinarów. Cena obejmuje dostęp do nagrań.
 • Dostęp do nagrań: 7 dni w przypadku wykupienia pojedynczego webinaru, do końca sierpnia w przypadku wykupienia całej serii.
 • Platforma: zoom.
 • Zalecany sprzęt: z komputera – nie z telefonu lub tabletu.
 • Prezentacja ustna: w j. angielskim z tłumaczeniem konsekutywnym na j. polski. Tłumaczenie ustne: Magda Urban-Gray.
 • Prezentacja na ekranie: j. polski.
 • Materiały: PDF w j. polskim.
 • Dyplomy uczestnictwa dla wszystkich: w wersji elektronicznej. Osoby, które wykupią całą serię otrzymają jeden zbiorczy dyplom.
 • Dostęp do nagrań z wydarzenia: przez zamkniętą grupę na Facebooku https://www.facebook.com/groups/gymnastrics. Do grupy można dołączać do 26 lipca. Po tej dacie nie będzie już możliwości wykupienia nagrań.
 • Faktury są wysyłane mailem w czasie do 2 tygodni po wydarzeniu.
 • Pytania w sprawie wydarzenia – SMSem na nr 697 779 935 (Magda).

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zapisy zamknięte. Będziemy powtarzać wydarzenie w przyszłym roku. Dopisz się do naszego mailingu, by przegapić webinarów: https://mailchi.mp/21b3b075d24c/i5qcyhwjcx