Aktualne seminaria i kursy

  • Szkolenie będzie tłumaczone z j. angielskiego na polski systemem słuchawkowym (symultanicznie).
  • Cena szkolenia obejmuje przerwy kawowe i obiady
  • Od ceny szkolenia przysługują zniżki 10 i 15% (sprawdź, czy Tobie też!)
  • Uczestnicy szkolenia otrzymają dyplomy uczestnictwa
  • Rozpoczęcie szkolenia: sobota godz. 10:00, zakończenie: niedziela godz. 16:00
  • Zastrzegamy możliwość odwołania szkolenia, zmiany formuły lub przesunięcia jego terminu w przypadku, gdy liczba uczestników będzie niższa niż wymagana.

CO MÓWIĄ PSY

Komunikacja psów to jeden z najbardziej fascynujących i najprężniej rozwijających się obszarów dzisiejszej kynologii. W przeszłości traktowana po macoszemu, nasza wiedza o języku psów ograniczała się do tabelki z kilkunastoma sylwetkami psa, od „podporządkowanej” do „dominującej”, ponieważ wystarczało nam wiedzieć, kiedy pies się boi, a kiedy staje się niebezpieczny. I jeszcze, że jak macha ogonem to się cieszy.

Dziś nasze potrzeby są głębsze. Co raz więcej wysiłku wkładamy w to, by nasze wspólne życie było satysfakcjonujące dla obu stron. Psy stały się częścią naszych rodzin i częścią naszego społeczeństwa, dlatego aby zgodnie żyć, musimy zrozumieć, jak bogata i wyrazista, i jak odmienna od naszej jest ich mowa. Znajomość mowy psów jest niezbędna każdemu opiekunowi, każdemu specjaliście pracującemu z psami, a nawet osobom, które nie mieszkają z psami na co dzień.

Zrozumienie psiej komunikacji nie przychodzi nam łatwo. Wymaga porzucenia wyuczonych schematów, obiektywnego obserwowania i analizowania każdego gestu, każdego spojrzenia, każdego kroku. Jest to jednak droga, z której nie ma odwrotu – gdy raz zauważymy, jak wyraziście nasze psy się wypowiadają, jak osiągają swoje cele u innych psów i ludzi, jak proszą nas o pomoc, zmieni się nasze postępowanie wobec nich. Zmieni się sposób, w jaki psa głaszczemy, w jaki wyprowadzamy go na spacer, zmienią się rytuały treningu i metody pracy behawioralnej. Zamiast trzymać się starych wzorców i tego, co ktoś nam doradził, będziemy potrafili na bieżąco odczytywać potrzeby psa i współdziałać z nim na zasadzie partnerstwa. Jest to wejście na całkiem nowy poziom relacji z psem, gdzie więź, jaką ma on z nami, nie wynika ze strachu, czy zasobów, które kontrolujemy, ale z tego, że wie, że zawsze może się z nami dogadać.

Zachowania agresywne, mimo, że przyciągają uwagę swoją intensywnością i spektakularnością, leżą w skrajnym spektrum psiej komunikacji i stanowią zaledwie niewielki procent wszystkich interakcji psów. Komunikacja agresywna jest aktem desperacji, natomiast psy wykształciły setki zachowań, których używają w celach unikania konfliktów i obniżania napięć społecznych. Gdy lepiej poznamy ich zachowania przyjazne i demonstracyjne, to będziemy w stanie skutecznie wspierać psy w interakcjach z otoczeniem.

Zapraszamy na głębokie zanurzenie w psią komunikację razem z jedną z najlepszych specjalistek w tym temacie – Mariną Garfagnoli. W czasie dwudniowego seminarium zostanie omówiony pełen wachlarz zachowań społecznych psów, ze szczególnym naciskiem na zachowania przyjazne, deeskalujące i demonstracyjne. Poznamy również postawy oraz zachowania z takich kategorii, jak znaczenie zapachem lub ciałem czy wokalizacja, których psy używają zarówno do tworzenia konfliktów jak i kończenia ich. Dowiemy się, w jaki sposób psy sygnalizują chęć utrzymania dystansu, jak wyznaczają granice swojej strefy osobistej, w jak wielu sytuacjach używają flirtu jako strategii oraz jak pokazują, że lubią drugiego psa. Wiedza ta pomoże nam zrozumieć, czy dane psy czują się dobrze w swoim towarzystwie.

Celem pracy edukacyjnej Mariny Garfagnoli jest lepsze zrozumienie psów przez ludzi po to, by były szczęśliwsze, oraz by opiekunowie mogli czerpać satysfakcję z głębokiej relacji z psem. Osobom, które pracują z psami zawodowo wiedza o komunikacji umożliwia lepsze pomaganie swoim psim i ludzkim klientom.

Tłumaczenie seminarium i jego wpływ na cenę wydarzenia

  • W przypadku zebrania się grupy powyżej 70 uczestników zapewniamy tłumaczenie symultaniczne (słuchawkowe). Cena za udział w seminarium z tłumaczeniem symultanicznym to 800 zł. Dopłata za wypożyczenie słuchawek (dla osób potrzebujących tłumaczenia) to 100 zł (nie podlega zniżkom).
  • Jeśli do 18 października nie uda się zebrać wymaganej grupy, wówczas zmienimy rodzaj tłumaczenia na tłumaczenie konsekutywne (zdanie po zdaniu). W tej sytuacji zgłoszeni uczestnicy będą mieli tydzień na podjęcie decyzji o uczestnictwie w seminarium w nowej formule, bądź rezygnacji z niego, a organizator dokona zwrotu pełnych opłat bądź nadpłat, zgodnie z życzeniem uczestnika. Cena seminarium w tej wersji wyniesie 600 zł.

Data aktualizacji: 18.09.2019

Miejsce

Sala Balowa Centrum Konferencyjnego Kopernika, ul. Kopernika 30 w Warszawie.

Marina Garfagnoli (Włochy)

Z wykształcenia jest psychologiem, lecz swoją karierę poświęciła badaniu zachowań zwierząt. Przez trzy lata studiowała etologię, a następnie skupiła się na zachowaniach psów. W 2007 roku ukończyła kurs instruktorski i od tego czasu nigdy nie przestała pogłębiać swojej wiedzy, uczestnicząc w wielu kursach i seminariach. Jednak najważniejsze lekcje pobiera każdego dnia w schronisku dla bezdomnych psów w rodzinnej Pistoi, w którym od 10 lat pracuje jako opiekun. Poznała tam niezwykłe psy: niektóre wylęknione, niektóre nerwowe, inne niebezpieczne, lecz od każdego z nich się uczy niezwykle dużo. Schronisko jest jej miejscem na ziemi, pasją i irracjonalną miłością, bez której utraciłaby swoją tożsamość i radość życia.

Marina prowadzi również ośrodek edukacji kynologicznej, w którym zajmuje się komunikacją i resocjalizacją psów, a także organizuje zajęcia bazujące na naturalnych psich popędach (pogoń, praca węchowa, aport). Jest często zapraszana przez inne szkoły dla psów, zarówno we Włoszech jak i zagranicą.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Dane uczestnika:
Imię i nazwisko*
Miasto*
Adres email*
Telefon*

Poproszę słuchawki do tłumaczenia +100 zł

Rodzaj posiłku:


Dane do faktury (opcjonalnie):
Nazwa firmy
Adres
Kod i miasto
NIP

Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu kursów i seminariów.