Aktualne seminaria i kursy

 • Cena szkolenia obejmuje przerwy kawowe.
 • Od ceny szkolenia przysługuje zniżka studencka 10%.
 • Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenia wg wzoru MEN.

ANIMATOR ZAJĘĆ Z UDZIAŁEM PSA

Fundacja „Mały Piesek Zuzi” oraz Fundacja „Psia Wachta” zapraszają do udziału w kolejnej edycji rocznego kursu dla animatorów zajęć z udziałem psa, który rozpocznie się w październiku 2017 r.

Screen Shot 2015-07-12 at 10.24.21

Zajęcia aktywizacyjne z udziałem psa obejmują różnorodne aktywności, w których biorą udział przyjazne i odpowiednio wyszkolone psy. Przykłady takich zajęć to odwiedzanie pacjentów w placówkach opiekuńczych, prowadzenie zajęć edukacyjnych czy aktywizujących dla różnych grup społecznych.

Absolwenci kursu będą potrafili:

 • zaplanować, przygotować i przeprowadzić profesjonalne zajęcia z zakresu aktywizacji z udziałem psa,
 • dostosować program zajęć do wymagań i potrzeb podopiecznego,
 • rzetelnie ocenić zakres i sposób zastosowania psa w pracy z różnymi grupami społecznymi,
 • współpracować z przewodnikami psów tworząc zespoły animacyjne
 • stworzyć program pracy z podopiecznymi oraz scenariusze poszczególnych zajęć,
 • samodzielnie przygotować materiały potrzebne do realizacji zaplanowanych zajęć,
 • dokonać ewaluacji przeprowadzonych przez siebie programów zajęć,
 • przygotować psa do pracy.

Program

Uczestnicy kursu zostaną objęci programem 160 godzin zajęć, obejmującym wykłady, ćwiczenia i praktyki z takich dziedzin, jak dogoterapia, pedagogika specjalna, psychologia, fizjoterapia, aktywności z udziałem psa i kynologia. Zjazdy teoretyczne odbywają się w Poznaniu. W ramach kursu odbędzie się również jeden zjazd praktyczny z zakresu pracy z psami.

Kurs realizowany jest w formie zaocznej, w weekendy, od października do czerwca, z częstotliwością mniej wiecej raz w miesiącu.

Koordynator kursu: Katarzyna Koralewska tel. 504 002 099, katarzynakoralewska@malypiesekzuzi.pl

Wymagania wobec uczestników

Słuchaczami kursu dla dogoterapeutów mogą być osoby posiadające wykształcenie minimum średnie. Nie wymagamy od uczestników posiadania psa.

~ Kurs był bardzo ciekawy i poprowadzony z pomysłem. Atmosfera na zajęciach była bardzo przyjazna, a pasja prowadzących udzielała się wszystkim. Wyniosłam z niego dużo uśmiechu, wiedzy, nowych znajomości i pomysłów na realizację swoich planów.

~ Fundacja Mały Piesek Zuzi okazała się doskonałym wyborem! Zajęcia bardzo interesujące, przeprowadzane rzetelnie i w bardzo miłej atmosferze. Informacje wyniesione z kursu dają mi podstawy do stworzenia własnego pomysłu na zaistnienie w swoim mieście i do prężnego działania.

~ Będąc na kursie dla dogoterapeutów w Fundacji Mały Piesek Zuzi czułam się jakbym była na profesjonalnych studiach podyplomowych, tylko w miłej atmosferze.

~ Jeśli chcesz pracować z psem i dziećmi i zależy ci na dobru i jednych, i drugich to koniecznie idź na kurs do Fundacji Mały Piesek Zuzi. Dobra atmosfera, młoda karda i niewielkie grupy zajęciowe sprawiają, że uczysz się w przyjemnej atmosferze.